Laserowa Korekcja Wzroku

Laserowa korekcja wzroku polega na zmianie krzywizny rogówki za pomocą lasera ekscymerowego, dzięki czemu obraz może ogniskować się w odpowiednim miejscu na siatkówce zapewniając wyraźne widzenie. W prostych słowach jest to laserowe modelowanie kształtu rogówki prowadzące do usunięcia wady refrakcyjnej pacjenta.

Za pomocą Laserowej Korekcji Wzroku możemy usunąć krótkowzroczność do -12D, nadwzroczność do +6D oraz astygmatyzm do 6D mocy cylindra. Istnieje również możliwość korygowania wad mieszanych, czyli krótkowzroczności lub nadwzroczności razem z astygmatyzmem podczas jednej sesji.

Laserowa Korekcja wzroku stanowi świetną alternatywę dla soczewek kontaktowych i okularów a jej celem jest uzyskanie trwałego efektu refrakcyjnego zapewniającego pacjentowi możliwie najlepsze widzenie bez dodatkowej korekcji.

Wyróżniamy 2 główne nurty Laserowej Korekcji Wzroku.

1. Zabiegi powierzchowne PRK, gdzie najpierw usuwany jest nabłonek rogówki, a następnie laser ekscymerowy usuwa część  tkanki istoty właściwej rogówki zmieniając jej krzywiznę we wcześniej zaprogramowany sposób. Usunięty nabłonek odtwarza się samoczynnie w następnych tygodniach po zabiegu, a pełny efekt ostrości widzenia uzyskiwany jest po zakończeniu procesu odrastania nabłonka.

2. Zabiegi LASIK, w których nie usuwa się nabłonka, a drzwi do istoty właściwej rogówki stanowi wycięty wcześniej płatek rogówki. Główna część zabiegu wygląda już tak samo jak w zabiegach powierzchownych. Po wykonaniu ablacji istoty właściwej rogówki laserem ekscymerowym podniesiony wcześniej płatek rogówki układa się przykrywając istotę właściwą, a pacjent może cieszyć się efektem refrakcyjnym niemal natychmiast po zabiegu.

Poniższy film zaprezentuje Państwu animację obrazującą różnicę między zabiegami typu PRK i LASIK.

Wśród tych 2 głównych nurtów wyróżniane są różne podgrupy Laserowej Korekcji Wzroku ze względu na sposób usunięcia nabłonka w zabiegach powierzchownych oraz sposób wykonania płatka rogówki w przypadku zabiegów LASIK.  

Kwalifikację do Laserowej Korekcji Wzroku przeprowadza lekarz okulista na podstawie wielu badań przeprowadzonych na zaawansowanych technologicznie aparatach diagnostycznych oraz wywiadu z pacjentem. Lekarz w porozumieniu z pacjentem ostatecznie decyduje jaki rodzaj zabiegu Laserowej Korekcji  Wzroku będzie niego najbardziej odpowiedni.

Szczycimy się jednak tym, że dzięki współpracy z firmą WWMED, macie Państwo możliwość wyboru najbardziej zaawansowanych metod zarówno w grupie zabiegów powierzchownych jak i zabiegów typu LASIK. Państwa zabieg zostanie wykonany przez uznanego chirurga refrakcyjnego przy wykorzystaniu zestawu dwóch najnowocześniejszych laserów firmy Alcon – laser ekscymerowy WaveLight EX 500 i laser femtosekundowy WaveLight FS200. W poniższym filmie znajdziecie Państwo animację obrazującą pracę zestawu 2 laserów.

Praca z tym zestawem laserów daje możliwość zaproponowania Państwu topowych procedur Laserowej Korekcji Wzroku w każdej grupie.

Masz więcej pytań? Nasz konsultant chętnie udzieli wszystkich odpowiedzi.